Сервіс складання позовних заяв

За 10хв. Без помилок. Без адвокатів. Лише за 99грн.

Оберіть заяву

Заповніть анкету

Сплатіть 99грн.

Скачайте заяву

Розірвання шлюбу та стягнення аліментів


Цей позов ще знаходиться на розробці.

Однак, в будь-якому випадку, ми не рекомендуємо Вам включати в один позов вимоги і про розірвання шлюбу і про стягнення аліментів. Краще подати два позови окремо.

По-перше, подача окремого позову про розірвання шлюбу і окремої заяви про стягнення аліментів упростить та пришвидшить їх розгляд. Якщо заява про стягнення аліментів подається окремо від позову про розірвання шлюбу то така заява, як правило, розглядається швидко в наказному (спрощеному) провадженні навіть без виклику сторін.

По-друге, суди часто при отриманні позову про розірвання шлюбу і стягнення аліменів розділяють ці дві вимоги в окремі провадження, оскільки вважають, що вони не повинні розглядатися разом. При цьому строк розгляду справи може затягнутися.

ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ В УКРАЇНІ

За яких умов можна звертатися в суд для стягнення аліментів на дитину?

+

Незалежно від того чи перебувають батьки у зареєстрованому шлюбі, той з них з ким проживає дитина може звернутися в суд з заявою про стягнення аліментів якщо інший з батьків не приймає участі в утриманні дитини або якщо допомога, яку він надає, є недостатньою. Крім того, спір про стягнення аліментів на дитину може бути вирішено судом якщо батькам не вдалося досягти домовленості про розмір аліментів.

Аліменти на дитину присуджуються судом в частці від заробітку (доходу) її батька(матері) або в твердій (фіксованого розміру) грошовій сумі і виплачуються щомісячно після набрання відповідним судом рішенням законної сили. Нарахування аліментів починається із дати звернення до суду з заявою про стягнення аліментів.

Як подати на аліменти?

+

Законом передбачено два способи звернення до суду із заявою на аліменти.

Перший спосіб - звернення із заявою про видачу судового наказу. Це найшвидший і найпростіший спосіб, оскільки в цьому разі суд розглядає заяву протягом п’яти днів з дня отримання від органу реєстрації інформації про зареєстроване місце проживання боржника. Розгляд проводиться навіть без судового засідання. Однак в наказному провадженні можуть бути розглянуті лише вимоги про стягнення аліментів у розмірі: на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів.Також судовий наказ може бути виданий про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Другий спосіб - звернення із позовною заявою про стягнення аліментів. Цей спосіб застосовується, якщо вказані вище розміри аліментів, які можуть бути стягнуті за судовим наказом, є недостатніми або якщо позивач бажає отримувати аліменти у вигляді фіксованої грошової суми щомісячно у розмірі більшому ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Розгляд позовної заяви про стягнення аліментів є дещо складнішим за розгляд заяви про видачу наказу, а строки розгляду є довшими. У такій справі може бути призначене судове засідання із викликом сторін.

Наш сервіс підготує для вас або готову заяву про видачу судового наказу або зразок позовної заяви про стягнення аліментів в залежності від конкретних обставин Вашої справи.

Як стягнути аліменти з безробітнього платника або якщо він (вона) працює неофіційно?

+

Якщо судом ухвалено рішення про стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) їх платника, а такий платник не працює, отримує незадекларований дохідє або є ФОП-ом на спрощеній системі оподаткування, то сума аліментів, яка підлягає сплаті, визначається виходячи із середньої заробітної плати для місцевості, в якій проживає платник аліментів. Однак, якщо в подальному буде встановлено розмір доходу, який платник аліментів фактично отримав за цей період, заборгованість по аліментах підлягає перерахуванню. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору - судом.

Якщо аліменти призначено у твердій грошовій сумі, то платник зобов'язаний щомісяця сплачувати встановлений судом розмір коштів незалежно від величини отриманого ним доходу.

Який мінімальний і максимальний розмір аліментів на дитину?

+

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Для дитини віком до 6 років цей розмір становить 960.5грн., для дитини віком від 6 до 18 років - 1197.5грн.

Законом також передбачено мінімальний рекомендований розмір аліментів, який становить 1921грн. для дітей до 6 років і 2395 для дітей від 6 до 18 років. Аліменти у вищевказаному рекомендованому розмірі можуть бути присуджені судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Максимальний розмір аліментів, який може бути стягнутий за судовим наказом, обмежений 10-ти кратним розміром прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, однак для позовного провадження такого обмеження немає. Тобто максимального розміру аліментів закон не встановлює. В той же час, відповідно до ст.70 Закону України "Про виконавче провадження" з платника аліментів може бути утримано не більше 50% заробітної плати до погашення у повному обсязі заборгованості із сплати аліментів чи інших платежів.

Скільки коштує подати на аліменти?

+

Для розгляду судом заяви про стягнення аліменів сплачувати судовий збір не потрібно. Послуги адвоката по скаладнню заяви про видачу судового наказу(або позовної заяви) і підготовці пакета документів можуть коштувати від 500 до 5000грн.

На нашому сайті ви можете скласти професійну заяву про стягнення аліментів всього за 99 гривень. Наш сервіс врахує всі вищевказані нюанси та особливості, визначить суд, що якого потрібно звертатися, підготує перелік необхідних документів. Також на нашому сайті ви зможете знайти детальну інформацію про те як підготувати пакет документів та як подати заяву в суд.


ПОРЯДОК РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ В УКРАЇНІ

В яких випадках необхідно звертатися до суду?

+

Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється при наявності хоча б однієї з таких умов:

❋ є спільна дитина (діти) віком від 1-го до 18-ти років;

❋ один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу;

Якщо неповнолітніх дітей немає і ніхто з подружжя не заперечує проти розірвання шлюбу - він може бути розірваний в РАГСі. Якщо дружина є вагітною або вік дитини менше 1-го року, то позов про розірвання шлюбу подавати не можна. Винятки з вищевказаного правила передбачені ст.110 Сімейного кодексу України.

Чи потрібно одночасно з розірванням шлюбу ділити майно, стягувати аліменти або визначати з ким буде проживати дитина?

+

Розірвання шлюбу напряму не впливає на розподіл майна подружжя, стягнення аліментів або на визначення місця проживання дитини. Це означає, що навіть перебуваючи у шлюбі ви можете стягувати аліменти і ділити майно, або навпаки - не зачіпати ці питання при розірванні шлюбу.

Хто з подружжя повинен подавати до суду якщо є спільна дитина, однак проти розлучення ніхто не заперечує?

+

Може подавати як чоловік так і дружина, а інший з подружжя буде відповідачем.

Також статтею 109 Сімейного кодексу України передбачено і можливість подання подружжям спільної позовної заяви про розірвання шлюбу, однак для цього необхідно надати до суду нотаріально посвідчений договір між подружжям, в якому мають бути визначені умови проживання, забезпечення та виховання дитини (дітей).

Однак простіше звернутися до суду для розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя, зразок якої ви можете скласти на цьому сайті.

Скільки коштує розлучення?

+

Для розірвання шлюбу в судовому порядку необхідно щонайменше сплатити в бюджет судовий збір у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (на сьогоднішній день це 908грн.). Оригінал квитанції про сплату судового збору прикладається до позовної заяви.

Послуги адвоката по підготовці позовної заяви і пакета документів можуть коштувати від 500 до 5000грн. Участь адвоката у судовому засіданні, як правило, оплачується окремо, однак у таких справах присутність адвоката не є обов'язковою.

Скласти професійну позовну заяву на розлучення онлайн за допомогою нашого сервісу буде коштувати всього 99 гривень. Також на нашому сайті ви зможете знайти детальну інформацію про те як сплатити судовий збір, підготувати пакет документів та як подати на розлучення.

В який суд потрібно подавати позов? Чи можу я подати в суд за місцем мого проживання?

+

За загальним правилом позов про розірвання шлюбу подається в суд за місцем реєстрації (проживання) відповідача (тобто особи, до якої подається позов). Це може бути районний, міський, міськрайонний або районний у місті суд в залежності від статусу населеного пункту в якому проживає відповідач.

Подати в суд за Вашим зареєстрованим місцем проживання чи перебування Ви можете лише якщо надасте суду письмові докази про те, що на Вашому утриманні знаходяться неповнолітні діти або що Ви не можете за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. Такими письмовими доказами можуть бути довідки з ЖЕКу, ОСББ, дитячого садка чи школи, акти депутата чи листи органів місцевої влади, медичні довідки, акти обстеження, будь-які інші документи, якими можуть засвідчуватися факти і обставини. Також справа може розглядатися в суді за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача за спільною заявою подружжя.

Наш сервіс за анкетними даними автоматично визначає найменування суду в який потрібно подавати заяву про розлучення. Якщо відповідач зареєстрований в іншій місцевості і Ви б не хотіли подавати в суд по місцю його проживання, сервіс запропонує подати необхідні для цього документи.

Що робити якщо суд не прийме мою позовну заяву?

+

Якщо суд, ознайомившись з позовною заявою, вважає, що вона містить недоліки, які необхідно виправити, він складає про це ухвалу та направляє її поштою позивачу. В цій ухвалі суд надає позивачу строк на виправлення недоліків (як правило це 5 днів з дати отримання ухвали) та вказує що саме необхідно виправити. Якщо протягом встановленого строку позивач виправив недоліки, то суд відкриває провадження у справі, якщо ні - повертає позовну заяву позивачу. Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права подати її повторно.

Найпоширенішими помилками при подачі позовної заяви є: несплата в повному обсязі судового збору або його сплата не на той рахунок; ненадання примірника позову та додатків для їх направлення відповідачу; неналежне оформлення документів; не зрозумілі позовні вимоги тощо.

Зверніть увагу, що в справах про розірвання шлюбу суди іноді вимагають від позивача надання не копії, а оригіналу свідоцтва про укладення шлюбу, якого у позивача може не бути. Однак, законодаство не містить прямої вимоги про надання оригіналу свідоцтва у таких категоріях справ. Тому у вас є вибір: знайти оригінал; отримати дублікат свідоцтва або відізвати позов і подати його повторно з надією що він потрапить до іншого судді.

Як проходить процедура розлучення в суді?

+

Суд приймає рішення про розірвання шлюбу за одне-два судове засідання. Втім на практиці відповідач часто затягує судовий розгляд шляхом подання заяв про відкладення засідання з різних причин. Крім того, суд з власної ініціативи або на прохання відповідача може надати сторонам строк на примирення (тобто зупинити розгляд справи) на період до шести місяців.

Рішення про розірвання шлюбу суд приймає, якщо його подальше збереження є неможливим, суперечить інтересам одного з подружжя чи їхніх дітей. Як правило, суд задовільняє позов якщо ініціатор розлучення наполягає на розірванні шлюбу. Проте трапляються поодинокі випадки, коли суд відмовляє у задоволенні заяви.

Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. А набирає це рішення чинність на 30-й день з дати його проголошення, якщо на нього не подано апеляційну скаргу, або в день прийняття рішення апеляційним судом. Судове рішення про розірвання шлюбу самостійно надсилається судом до органу державної реєстрації (РАГСу).