Як подати до суду позовну заяву


Після того, як Ви склали позовну заяву за допомогою нашого сервісу yurservice.com.ua, Вам необхідно вчинити наступні дії:

1. Роздрукувати позов у трьох примірниках.

Роздрукувати позов Ви можете безпосередньо на сторінці нашого сервісу одразу після його складення. Для цього клікніть по іконці “Роздрукувати позов” у верхній частині сторінки. Також Ви можете спочатку завантажити позов у word або pdf форматі на свій комп’ютер і вже потім його роздрукувати. Кожну сторінку позову потрібно друкувати на окремому аркуші (тобто не з обох сторін аркушу, а з однієї).

2. Підготувати копії документів, які додаються до позовної заяви, у двох примірниках.

Знайдіть в кінці позовної заяви перелік документів, які додаються до позову. Цей перелік слідує за словом “Додатки”. Зробіть копії кожного документа у двох примірниках, окрім останніх двох пунктів (“квитанція про сплату судового збору” і “копія позовної заяви з додатками для відповідача”).

На копії кожного документа напишіть: "Згідно з оригіналом", зазначте своє прізвище і ініціали, поставьте свій підпис та актуальну дату. Цим ви засвідчите відповідність копії документа оригіналу, який знаходиться у Вас. Якщо оригінал знаходиться у відповідача - зазначте про це на копії документа.

Далі розкладіть копії документів на дві стопки в тому порядку, в якому вони зазначені у позовній заяві. Візьміть один примірник позовної заяви і скріпіть до нього степлером одну стопку копій документів, потім так само скріпіть другу стопку. Таким чином у Вас має вийти два примірника позовної заяви з додатками і один примірник без додатків.

3. Сплатити судовий збір.

Позовна заява про розірвання шлюбу має бути оплачена судовим збором у розмірі 40% від прожиткового мінімуму (тобто 1211.2грн.) За позов про стягнення аліментів судовий збір не стягується.

Реквізити для сплати судового збору Ви можете знайти в суді, до якого подаєте позов. Але зручніше буде скористатися державним інтернет-сервісом https://court.gov.ua/affairs/sudytax, де Ви зможете сформувати квитанцію для сплати судового збору або сплатити його банківською карткою.

Перейдіть за посиланням https://court.gov.ua/affairs/sudytax. Одразу Ви побачите поле для введення назви суду “Швидкий пошук суду”. Почніть вводити назву суду, до якого Ви подаєте позов, і у випадаючому списку оберіть потрібний суд. Після цього відкриється сторінка суду, який ви обрали, із зазначенням реквізитів для сплати судового збору. Прокрутіть цю сторінку нижче поки не побачите широку таблицю з двох стовпців. У цій таблиці знайдіть перший рядок підпункту 3) пункту 1, в якому зазначено “про розірвання шлюбу”. При наведенні на нього курсору весь рядок має змінити колір на блакитний. Клікніть по ньому. З’явиться вікно, в якому потрібно буде ввести Ваші ПІБ, Адресу проживання, ідентифікаційний (податковий) номер та обрати дату платежу.

Якщо Ви готові сплатити судовий збір банківською карткою, то клікніть по іконці “Сплатити онлайн” і слідуйте подальшим інструкціям. Після успішної оплати Вам потрібно буде зберегти на комп’ютері та роздрукувати квитанцію.

Якщо ж Ви бажаєте оплатити судовий збір у касі банку, то клікніть по інконці “Сформувати квитанцію”, після чого завантажте квитанцію на комп’ютер та роздрукуйте її. За цією квитанцією Ви зможете оплатити судовий збір у касі будь-якого банку.

4. Підписати позовну заяву та прикріпити до неї квитанцію про сплату судового збору.

Таким чином, після оплати судового збору у Вас має бути банківська квитанція із зазначенням суми платежу у 1211.2грн. або роздрукована квитанція про сплату судового збору онлайн.

Візьміть один будь-який екземпляр позовної заяви з додатками і прикріпіть до нього степлером оригінал квитанції про сплату судового збору. Таким чином, у Вас має вийти:

  • пакет документів з додатками та квитанцією про сплату судового збору;
  • пакет документів з додатками;
  • позовна заява без додатків.

Підпишіть кожну позовну заяву на останній сторінці. Підпис має стояти в одному рядку між датою подання позову і Вашим прізвищем.

5. Подати або направити позовну заяву в суд.

Є два способи подати позовну заяву до суду: здати позов безпосередньо до канцелярії суду або направити його поштою.

Якщо суд знаходиться від Вас неподалік, то краще подати позов до загальної канцелярії суду. Для цього у Вас з собою має бути паспорт. Передайте працівнику суду два пакета документів (позови з додатками) та один примірник позовної заяви без додатків. Працівник суду перевірить повноту пакета документів і в разі реєстрації позовної заяви поверне Вам один примірник (без додатків) з відміткою про отримання позову.

Для того, щоб подати позов поштою, необхідно спочатку придбати конверт (краще формату А4). У лівому верхньому кутку конверта вкажіть своє ПІБ та адресу проживання. У правому нижньому кутку конверта вкажіть назву суду, його поштову адресу та індекс. Поштову адресу суду Ви можете знайти на сайті Судової влади.

Покладіть в конверт два пакета документів (позови з додатками), а один примірник позовної заяви без додатків залишіть собі. Відправте конверт рекомендованим листом та не забудьте отримати поштову квитанцію з номером відправлення, по якому Ви зможете слідкувати за доставкою листа на сайті Укрпошти.


Приблизно через 10 днів після подачі позову Вам по пошті має прийти повістка до суду. Дату призначеного судового засідання Ви також зможете дізнатися на сайті Вашого суду в розділі “Списки справ, призначених до розгляду”.

Автор