Сервіс складання позовних заяв

За 10хв. Без помилок. Без адвокатів. Лише за 99грн.

Оберіть заяву

Заповніть анкету

Сплатіть 99грн.

Скачайте заяву

Складання позовної заяви про розірвання шлюбу

В залежності від особливостей вашої ситуації буде автоматично складено позовну заяву:

якщо є неповнолітні діти та/або якщо немає згоди подружжя на розірвання шлюбу;

з зазначенням причин розлучення або без деталізації таких причин;

з визначенням суду за місцем вашого проживання (реєстрації) чи місця проживання (реєстрації) відповідача і т.д.


Для створення позовної заяви Вам знадобиться інформація, яку містять наступні докумени:

Документ про укладення шлюбу;

Свідоцтво про народження дитини (якщо є діти);

Довідка про присвоєння Вам податкового номера;

Довідка або інший документ, що підтверджує проживання з Вами дитини (якщо відповідач проживає в іншому регіоні і Ви бажаєте подати позов за місцем свого проживання, а не за місцем проживання відповідача);


Вартість послуги становить 99грн.

Детально про розірвання шлюбу в Україні Ви можете прочитати нижче.ПОРЯДОК РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ В УКРАЇНІ

В яких випадках необхідно звертатися до суду?

+

Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється при наявності хоча б однієї з таких умов:

❋ є спільна дитина (діти) віком від 1-го до 18-ти років;

❋ один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу;

Якщо неповнолітніх дітей немає і ніхто з подружжя не заперечує проти розірвання шлюбу - він може бути розірваний в РАГСі. Якщо дружина є вагітною або вік дитини менше 1-го року, то позов про розірвання шлюбу подавати не можна. Винятки з вищевказаного правила передбачені ст.110 Сімейного кодексу України.

Чи потрібно одночасно з розірванням шлюбу ділити майно, стягувати аліменти або визначати з ким буде проживати дитина?

+

Розірвання шлюбу напряму не впливає на розподіл майна подружжя, стягнення аліментів або на визначення місця проживання дитини. Це означає, що навіть перебуваючи у шлюбі ви можете стягувати аліменти і ділити майно, або навпаки - не зачіпати ці питання при розірванні шлюбу.

Хто з подружжя повинен подавати до суду якщо є спільна дитина, однак проти розлучення ніхто не заперечує?

+

Може подавати як чоловік так і дружина, а інший з подружжя буде відповідачем.

Також статтею 109 Сімейного кодексу України передбачено і можливість подання подружжям спільної позовної заяви про розірвання шлюбу, однак для цього необхідно надати до суду нотаріально посвідчений договір між подружжям, в якому мають бути визначені умови проживання, забезпечення та виховання дитини (дітей).

Однак простіше звернутися до суду для розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя, зразок якої ви можете скласти на цьому сайті.

Скільки коштує розлучення?

+

Для розірвання шлюбу в судовому порядку необхідно щонайменше сплатити в бюджет судовий збір у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (на сьогоднішній день це 908грн.). Оригінал квитанції про сплату судового збору прикладається до позовної заяви.

Послуги адвоката по підготовці позовної заяви і пакета документів можуть коштувати від 500 до 5000грн. Участь адвоката у судовому засіданні, як правило, оплачується окремо, однак у таких справах присутність адвоката не є обов'язковою.

Скласти професійну позовну заяву на розлучення онлайн за допомогою нашого сервісу буде коштувати всього 99 гривень. Також на нашому сайті ви зможете знайти детальну інформацію про те як сплатити судовий збір, підготувати пакет документів та як подати на розлучення.

В який суд потрібно подавати позов? Чи можу я подати в суд за місцем мого проживання?

+

За загальним правилом позов про розірвання шлюбу подається в суд за місцем реєстрації (проживання) відповідача (тобто особи, до якої подається позов). Це може бути районний, міський, міськрайонний або районний у місті суд в залежності від статусу населеного пункту в якому проживає відповідач.

Подати в суд за Вашим зареєстрованим місцем проживання чи перебування Ви можете лише якщо надасте суду письмові докази про те, що на Вашому утриманні знаходяться неповнолітні діти або що Ви не можете за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. Такими письмовими доказами можуть бути довідки з ЖЕКу, ОСББ, дитячого садка чи школи, акти депутата чи листи органів місцевої влади, медичні довідки, акти обстеження, будь-які інші документи, якими можуть засвідчуватися факти і обставини. Також справа може розглядатися в суді за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача за спільною заявою подружжя.

Наш сервіс за анкетними даними автоматично визначає найменування суду в який потрібно подавати заяву про розлучення. Якщо відповідач зареєстрований в іншій місцевості і Ви б не хотіли подавати в суд по місцю його проживання, сервіс запропонує подати необхідні для цього документи.

Що робити якщо суд не прийме мою позовну заяву?

+

Якщо суд, ознайомившись з позовною заявою, вважає, що вона містить недоліки, які необхідно виправити, він складає про це ухвалу та направляє її поштою позивачу. В цій ухвалі суд надає позивачу строк на виправлення недоліків (як правило це 5 днів з дати отримання ухвали) та вказує що саме необхідно виправити. Якщо протягом встановленого строку позивач виправив недоліки, то суд відкриває провадження у справі, якщо ні - повертає позовну заяву позивачу. Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права подати її повторно.

Найпоширенішими помилками при подачі позовної заяви є: несплата в повному обсязі судового збору або його сплата не на той рахунок; ненадання примірника позову та додатків для їх направлення відповідачу; неналежне оформлення документів; не зрозумілі позовні вимоги тощо.

Зверніть увагу, що в справах про розірвання шлюбу суди іноді вимагають від позивача надання не копії, а оригіналу свідоцтва про укладення шлюбу, якого у позивача може не бути. Однак, законодаство не містить прямої вимоги про надання оригіналу свідоцтва у таких категоріях справ. Тому у вас є вибір: знайти оригінал; отримати дублікат свідоцтва або відізвати позов і подати його повторно з надією що він потрапить до іншого судді.

Як проходить процедура розлучення в суді?

+

Суд приймає рішення про розірвання шлюбу за одне-два судове засідання. Втім на практиці відповідач часто затягує судовий розгляд шляхом подання заяв про відкладення засідання з різних причин. Крім того, суд з власної ініціативи або на прохання відповідача може надати сторонам строк на примирення (тобто зупинити розгляд справи) на період до шести місяців.

Рішення про розірвання шлюбу суд приймає, якщо його подальше збереження є неможливим, суперечить інтересам одного з подружжя чи їхніх дітей. Як правило, суд задовільняє позов якщо ініціатор розлучення наполягає на розірванні шлюбу. Проте трапляються поодинокі випадки, коли суд відмовляє у задоволенні заяви.

Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. А набирає це рішення чинність на 30-й день з дати його проголошення, якщо на нього не подано апеляційну скаргу, або в день прийняття рішення апеляційним судом. Судове рішення про розірвання шлюбу самостійно надсилається судом до органу державної реєстрації (РАГСу).