Сервіс складання позовних заяв

За 10хв. Без помилок. Без адвокатів. Лише за 99грн.

Оберіть заяву

Заповніть анкету

Безкоштовно

Скачайте заяву

Заява про розгляд справи в суді без участі сторони

В залежності від особливостей вашої ситуації буде автоматично складено:

заяву від імені позивача про розгляд справи судом в його відсутність або заяву від імені відповідача про розгляд справи без його участі

з зазначенням ФІО судді, дати засідання, номера справи або без зазначення цих даних

з повідомленням відповідачем про визнання ним позову або без такого повідомлення

з зазначенням причини неможливості прибути в судове засідання та без зазначення

з долученням до заяви документів або без їх долучення



Вартість послуги - безкоштовно.

Детально про розгляд справи судом у відсутність позивача чи відповідача Ви можете прочитати нижче.


наразі немає відгуків для цієї заяви, але вони є для інших заяв на сторінці відгуків.


ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПРАВИ СУДОМ БЕЗ УЧАСТІ ОДНІЄЇ ІЗ СТОРІН

Коли подавати заяву про розгляд справи у відсутність сторони?

+

Законом не передбачено строки та стадію подачі такої заяви, тому вона може бути подана починаючи з дати звернення в суд з позовом і до дня судового засідання.
Однак ми все ж таки радимо подавати таку заяву не раніше, ніж стане відомо про відкриття провадження у справі, про ФІО судді, дату засідання та номер справи. І краще подавати заяву завчасно, тобто хоча б за 2 дні до дати судового засідання.

Чи може суд відмовити в задоволенні заяви про розгляд справи у відсутність сторони і відкласти засідання на іншу дату?

+

Так. Відповідно до п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
Статтею 128 ЦПК України передбачено, що суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов’язковою.

Чи можна подавати заяву про розгляд справи без участі сторони при розгляді заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів, тобто в наказному провадженні?

+

В цьому немає сенсу, оскільки відповідно до ч.1 ст.167 ЦПК України розгляд справи у наказному провадженні проводиться без судового засідання і без повідомлення сторін.

Чи обов'язково у заяві про розгляд справи за відсутності позивача, відповідача вказувати про причину неможливості прибути в судове засідання та надавати відповідні докази наявності такої причини?

+

Не обов'язково, однак бажано, так як неповідомлення про причини неявки теоретично може бути розцінено як неповага до суду.