СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА УТРИМАННЯ ПОВНОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ У 2024 РОЦІ
Чи має повнолітня дитина право отримання матеріальної допомоги від батьків?
Статтею 199 Сімейного кодексу України передбачено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Право на утримання батьками також має непрацездатна повнолітня дитина (тобто людина з серйозними вадами фізичного чи психічного здоров`я) без обмеження віком (ст.198 СК України).
За яких умов можна звертатися в суд для стягнення з батька (матері) аліментів на утримання повнолітніх сина, дочку, що продовжує навчання?
Можна звертатися в суд з позовом про стягнення аліментів з одного з батьків на утримання повнолітньої дитини якщо:
- Повнолітній дитині ще не виповнилося 23 роки;
- Він/вона навчається у освітньому закладі, що підтверджено документально;
- Він/вона потребує матеріальної допомоги саме у зв`язку із навчанням;
- Один з батьків, до якого буде подано позов про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, може надавати таку матеріальну допомогу;
Хто має право подати позовну заяву в суд про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини?
Позовну заяву про стягнення аліментів на утримання дочки, сина, що продовжує навчання, може подати або один з батьків, з ким проживає дочка, син, або сама повнолітня дитина. При цьому повнолітня дитина може подати позов як до одного із батьків так і до обох одночасно.
Наразі у нас на сайті реалізована можливість скласти позовну заяву від імені одного з батьків, з ким проживає дитина.
В якій формі та якого розміру можуть бути стягнуті аліменти на утримання повнолітної дитини, що навчається?
Як і аліменти на неповнолітніх дітей, кошти на утримання повнолітньої дитини стягуються або у частці від всіх видів заробітку (доходу) відповідача (наприклад 1/4 частина) або у твердій грошовій сумі (наприклад 3000грн.).
Конкретний розмір аліментів, на який можна розраховувати, законом не встановлено, але згідно загальної судової практики цей розмір становить приблизно 1/6-1/4 частин від доходу батька/матері на одну повнолітню дитину.
Як звернутися в суд для стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини?
Необхідно підготувати та подати в суд відповідну позовну заяву. У нас на сайті ви можете самостійно скласти професійну позовну заяву про стягнення аліментів на сина, дочку, що навчається, від імені матері або батька.
Скільки коштує подати в суд позов про стягнення аліментів на навчання повнолітньої дитини?
Наш сервіс сформує для вас таку позовну заяву за 199грн. всього за 10 хвилин. У адвокатів така позовна заява буде коштувати від 800грн. до 5000грн.
Але ми запевняємо вас, що наш сервіс працює не гірше за адвоката, оскільки він сам створений професійним практикуючим адвокатом. Адвокати самі користуються нашим сервісом для економії часу та мінімізації помилок.