Сервіс складання позовних заяв

Професійна заява за 10 хвилин. Друкуй, підписуй, подавай. Лише за 199грн.

Заповніть анкету

Сплатіть 199грн.

Скачайте заяву

аліменти на матір

Стягнення аліментів на утримання вагітної, матері чи батька дитини до 3-х років

В залежності від особливостей вашої ситуації буде автоматично складено позовну заяву:

про стягнення аліментів на утримання матері під час вагітності та/або до досягнення дитиною 3-х років або на утримання батька до досягнення дитиною 3-х років. Якщо дитина має вади здоров'я, то кошти будуть стягуватись до досягнення дитиною 6-ти років.

з визначенням суду за місцем вашого проживання (реєстрації) чи місця реєстрації відповідача;

в частці від заробітку відповідача (наприклад 1/6) або в твердій грошовій сумі (наприклад 2000грн.);

з урахуванням документа про підтвердження проживання з вами дитини (дітей), документа про стан здоров'я дитини і без таких документів і т.і.


Для створення позовної заяви вам знадобиться інформація, яку містять наступні докумени:

Свідоцтво про укладення шлюбу (якщо був зареєстрований шлюб);

Свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);

Свідоцтво про народження дитини (дітей);

Довідка про присвоєння вам податкового номера;

Податковий номер відповідача (за наявності).

Документ, що підтверджує факт проживання з вами дитини (за наявності).

Документ про вади здоров'я у дитини (за їх наявності).


Вартість послуги становить 199грн.

Детально про стягнення аліментів на утримання матері (батька) в Україні у 2024 році Ви можете прочитати нижче.
СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА УТРИМАННЯ ОДНОГО З БАТЬКІВ ДИТИНИ У 2024 РОЦІ

За яких умов можна звертатися в суд для стягнення аліментів на утримання матері (батька)?

Незалежно від того чи перебувають батьки у зареєстрованому шлюбі, той з них, з ким проживає дитина, може звернутися в суд з заявою про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення дитиною 3-х років. Це право не залежить від стягнення аліментів на утримання самої дитини.

Право на утримання має вагітна дружина, а також той з батьків, з яким проживає дитина віком до 3-х років, незалежно від того, чи він працює, та незалежно від його матеріального становища, за умови, що інший з батьків може надавати матеріальну допомогу.

Як присуджуються та сплачуються аліменти на утримання матері (батька)?

Аліменти на утримання матері (батька) присуджуються судом в частці від заробітку (доходу) або в твердій (фіксованого розміру) грошовій сумі і виплачуються щомісячно після набрання відповідним судом рішенням законної сили. Нарахування аліментів починається із дати звернення до суду з заявою про стягнення аліментів.

Як подати в суд для стягнення коштів на утримання матері (батька) до досягнення дитиною 3-х років?

Необхідно підготувати та подати в суд відповідну позовну заяву. Можливість стягнення аліментів на утримання матері (батька) в наказному (тобто спрощеному) провадженні законом не передбачено. Позовну заяву ви можете скласти на нашому сайті.

Чи можна об'єднати в одному позові вимоги про стягнення аліментів і на дитину і на утримання матері (батька)?

Так, можна. Однак якщо ви подаєте в суд заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину (а не позовну заяву), то в цю заяву вимоги про стягнення аліментів на утримання матері (батька) включати не можна. Складайте позовну заяву на нашому сайті і уникните помилок.

На який розмір аліментів по утриманню матері (батька) можна розраховувати?

Законом не встановлено навіть приблизного розміру аліментів на утримання матері (батька) до досягнення дитиною 3-х років, тому суд в цьому питанні повинен виходити із обставин справи та з власного переконання. В середньому на утримання матері (батька) суди стягують 1/8-1/6 частку від заробітку іншого з батьків.

Як стягнути аліменти з безробітнього платника або якщо він (вона) працює неофіційно?

Якщо судом ухвалено рішення про стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) їх платника, а такий платник не працює, отримує незадекларований дохідє або є ФОП-ом на спрощеній системі оподаткування, то сума аліментів, яка підлягає сплаті, визначається виходячи із середньої заробітної плати для місцевості, в якій проживає платник аліментів. Однак, якщо в подальному буде встановлено розмір доходу, який платник аліментів фактично отримав за цей період, заборгованість по аліментах підлягає перерахуванню. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору - судом.

Якщо аліменти призначено у твердій грошовій сумі, то платник зобов'язаний щомісяця сплачувати встановлений судом розмір коштів незалежно від величини отриманого ним доходу.

Скільки коштує подати в суд для стягнення коштів на утримання матері (батька)?

Для розгляду судом позовної заяви про стягнення аліменів сплачувати судовий збір не потрібно. Послуги адвоката по скаладнню такої заяви і підготовці пакета документів можуть коштувати від 500 до 5000грн.

На нашому сайті ви можете скласти професійну заяву про стягнення аліментів всього за 199 гривень. Наш сервіс врахує всі вищевказані нюанси та особливості, визначить суд, що якого потрібно звертатися, підготує перелік необхідних документів. Також на нашому сайті ви зможете знайти детальну інформацію про те як підготувати пакет документів та як подати заяву в суд.

Автор